Zapraszam także na mój fanpage na FB: Sznurkiem malowane
Blog > Komentarze do wpisu

Urok prostoty – bransoletka na gumce

Dzisiaj poruszę temat jak w tytule, wydawałoby się prosty. Bransoletki na gumce w swoim posiadaniu ma na pewno każda z Was. Jest to szybki i bardzo wygodny sposób na uatrakcyjnienie swojej stylizacji. Szeroki wybór wśród kryształków, kamieni i przekładek nadaje każdej bransoletce indywidualny charakter i pozwala na stworzenie jej w dowolnym kolorze.

Chciałabym na przykładzie mojej bransoletki, pokazać Wam sposób na jej wykonanie. Moja bransoletka powstała z myślą o uroczystości zaślubin mojego brata, a materiał z którego została zrobiona dobrany pod kątem ołówkowej sukienki w kolorze ecru. Musiała być zatem prosta i elegancka zarazem. Mając powyższe na uwadze postawiłam na srebro i perły swarovski 10mm w kolorach powder almond i creamrose light.

perły swarovski

 

  1. Nawlekamy pierwsze 9 perełek

Bransoletka

2. Odginamy szczypcami kółeczko krawatki i montujemy zawieszkę. Zamykamy kółeczko. Nawlekamy krawatkę na gumkę.

Bransoletka

Bransoletka

3. Nawlekamy 9 perełek drugiego koloru i dodajemy przekładkę. Wiążemy na dwa supełki. 

Bransoletka

Bransoletka

A na koniec garść przydatnych rad J

Przede wszystkim używajcie gumki wielowłóknistej czyli złożonej z kilku cienkich niteczek. Taka gumka jest wytrzymalsza, lepiej się wiąże, mocniej trzyma i co najważniejsze nie rozciąga się, w przeciwieństwie do gumek z jednego włókna.

Dla pewności supełek można zabezpieczyć niewielką ilością kleju.

Standartowe ilości koralików do wykonania jednej bransoletki, w zależności od ich wielkości to:

12mm –15szt 10mm-19szt 8mm-24szt

A co jeśli chcemy wykonać większą ilość bransoletek za jednym razem np 15? Aby zrobić to w najkrótszym możliwym czasie, przewlekam 6m gumki przez igłę do koralików z dużym oczkiem firmy Beadalon. Składam na pół i wiążę na końcu. Nawlekam np 19szt koralików, przekładka, znów 19szt i znów przekładka. Po uzyskaniu pożądanej ilości bransoletek robimy wiązanie od końca naszej gumki tuż za podkładką (pamiętajcie o pozostawieniu zapasu gumki niezbędnego do zawiązania) odcinamy. Powiem Wam że we wprawnych rękach zrobienie jednej bransoletki zajmuje dosłownie 5min, ale nie przejmujcie się jeśli zajmie Wam to więcej czasu. Liczy się przyjemność tworzenia, czego i Wam życzę.

Pozdrawiam

niedziela, 06 marca 2016, sznurkiemmalowane

Polecane wpisy

Informacje

Witam, na imię mi Ania, tworzeniem biżuterii zajmuję się od paru lat. Moja historia zaczęła się od prostych form typu koralik na bigielku, przebiegała poprzez makramę i beading by ostatecznie umościć się wygodnie w technice haftu sutasz. I póki co siedzi tam do dziś;)Tworzone przeze mnie przedmioty są pojedyńczymi egzemplarzami. Jeżeli podoba Ci się to co robię i chciałabyś otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zapisz się newsletter:)