Zapraszam także na mój fanpage na FB: Sznurkiem malowane
Blog > Komentarze do wpisu

Amberif...

Witajcie kochani :) Po chwilowym, krótkim zawirowaniu w codziennym życiu znajduję chwilkę wolnego czasu i siadam do artykułu, aby zdać Wam relację z mojego pobytu na Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF

Jest to najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Przez te kilka dni w roku Gdańsk stał się światowym centrum bursztynu, w którym zaprezentowało się prawie pięciuset wystawców z czternastu krajów m.in. Etiopii, Indii. Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji czy Turcji.Targi mają charakter branżowy, dostępne są dla osób i firm związanych z biżuterią, sztuką jubilerską i sztuką użytkową. Ja uczestniczyłam w tym wydarzeniu dzięki zaproszeniu od naszej trójmiejskiej hurtowni kamieni/półfabrykatów i jednocześnie wystawcy na targach firmie LaBera

Amberif to także mnóstwo imprez towarzyszacych takich jak wykłady, seminaria, szkolenia i warsztaty. Wydarzeniami zawsze wzbudzajacym emocje jest konkurs na projekt biżuterii z bursztynem oraz pokaz mody AMBER LOOK.

Taka ilość wystawców skupiona w jednym czasie i jednym miejscu robi niesamowite wrażenie. Wystawcy, to głównie producenci złotej i srebrnej biżuterii z bursztynem oraz jubilerzy pracujący z kamieniami szlachetnymi. Obok dużych, znanych firm takich jak By Dziubeka czy Citizen podziwiać można prace ludzi których ja nazywam rzemieślnikami. Artystów zaskakujących łączonymi materiałami, wzornictwem i uzyskiwaną formą. Z rozmów z Nimi daje się odczuć autentyczną pasję do tego co robią... przykładem mogą tu być minerały hodowane w domu przez jednego z wystawców. Pomiędzy wszystkimi tymi firmami sprzedajacymi gotowe produkty, jest też miejsce dla półproduktów do wyrobu biżuterii i właśnie takie miejsca były celem mojej zeszłotygodniowej wycieczki. Interesowały mnie głównie kamienie i muszę się pochwalić że udało mi się zakupić zawieszki i kaboszony w baaardzo atrakcyjnej cenie ;D Ale o tym już niebawem.

W tym miejscu pozwolę sobie podkreślić że są to TARGI... więc moi drodzy, można się targować ;P dzięki otwartym negocjacjom czy choćby niezdecydowanemu wyrazowi twarzy, możemy zakupić sobie drobiazg w nieco atrakcyjniejszej cenie.

Tymczasem zapraszam do mojej mini galerii, niestety wystawcy zazdrośnie strzegą swoich tajemnic i proszą o nie fotografowanie... lecz cóż, wcale ich nie winię :) Jeśli chcecie zobaczyć więcej, koniecznie wybierzcie się na przyszłoroczne targi, naprawdę warto.

jadeity

amberif

amberif

amberif

amberif

amberif

piątek, 25 marca 2016, sznurkiemmalowane

Polecane wpisy

Informacje

Witam, na imię mi Ania, tworzeniem biżuterii zajmuję się od paru lat. Moja historia zaczęła się od prostych form typu koralik na bigielku, przebiegała poprzez makramę i beading by ostatecznie umościć się wygodnie w technice haftu sutasz. I póki co siedzi tam do dziś;)Tworzone przeze mnie przedmioty są pojedyńczymi egzemplarzami. Jeżeli podoba Ci się to co robię i chciałabyś otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, zapisz się newsletter:)